Diskuse

Záznam ze zasedání atd.

(L. Bačo, 25. 2. 2019 14:04)

Dobrý den,

nemohl jsme se účastnit pátečního zastupitelstva. Zajímá mě, co se v obci děje a hlavně, bude dít. Jestli se budou některé věci řešit, zda vůbec a pokud ano, jak, kdy. Proto hledám na stránkách obce jeho záznam. Je tady někde..nevidím ho?

LB

dotaz na hlašeni

(slepicar, 30. 1. 2019 22:46)

proč není na internetu cele hlašeni? nebo si pan starosta myslí ze v dedine nikdo nema slepicky

Popelnice

(Adamová, 17. 1. 2019 11:02)

Lidem z Bukoviny, kteří nemají info o nevyvezeném odpadu. Právě jsem volala na AVE a bylo mi řečeno, že vyvezli pouze část obce kvůli špatnému stavu vozovky. Komu nevyvezli, má si přebytek napytlovat a vezmou to v dalším řádném termínu.

Popelnice

(Malík, 17. 1. 2019 10:46)

Kdy bude náhradní termín svozu.Silnice byla sjízdná,ale popelnice u silnice zustaly.

Proč nové zastupitelstvo na tyto stránky skoro nic nedává?

(Duch, 22. 12. 2018 1:51)

Hello, admin. Your website working?

(WilliamZiree, 21. 12. 2018 0:13)

Hello, admin.

Interesting website, really!
But "Search" function on it doesnt work. Sad.

P.S. Where I can get XEvil4.0 for free?
It's best captcha solver, included Google ReCaptcha.
Need it for white SEO. Thanks.

will medicare pay for walk in shower

(walktubs, 13. 12. 2018 8:21)

Walk-in tubs can be pricey and Medicare does not consider them Durable Medical Equipment (DME) or cover any part of the costs. A few states may offer some assistance under their Medicaid programs but most do not. The base price of a walk-in tub can range from just under $1,000 to well over $5,000. Installation costs can vary widely, however, with costs after installation running up to $10,000 for the tub and installation, depending on the complexity of the construction needed for installation.
An average standard bathtub holds around 42 gallons, with garden tubs holding about double that. An average shower uses between 25 and 40 gallons (depending on the flow of your shower head). Walk-in tubs do not use significantly more water, with many averaging around 50 gallons of water per filled tub. Many walk-in tubs also offer heating systems that circulate water to keep it warm rather than needing to be refilled turning the bath.

Kdo je starosta?

(Duch, 31. 10. 2018 22:02)

Koho jste prosím dnes zvolili? Děkuji